Anasayfa - Köşe Yazılarım - Teknoloji Eğitimi İçin Müthiş Kaynaklar
Ulaşmak istediğiniz site için kutucuklara tıklayabilirsiniz!

htmldersleri.org

Kodlama öğrenmeye Html’den başlayın. Html aslında bir işaretleme dilidir ve size web sitesi tasarlamanın temellerini öğretir. Bu site size bu imkânı sunuyor. Html ile ilgili aradığınız her şey var.

css.sitesi.web.tr

CSS teknolojisi bir web sitesi tasarlamanın en pratik yoludur. Bu sitede css ile ilgili aradığınız her şeyi bulacak ve profesyonel bir şekilde web tasarımı yapabileceksiniz.

yazilimbilisim.net

Ardunio, Python, C#, Html, css, JavaScript, Java, Veritabanları ve hatta Photoshop gibi bilişim dünyasında eğitim adına ne ararsanız bulabileceğiniz oldukça başarılı ve faydalı bir site.

w3schools.com

Programlama ve tasarım ile ilgili en iyi yabancı kaynak. Basit bir İngilizce anlatımı var. Ancak neredeyse her şeyi örnekleriyle öğreten bir platform. Aradığınız her şey var. Html, Css, Javascript, Python, Php, Sql, Asp, Xml ve diğerleri.

python.sitesi.web.tr

Bu sitede hem Python’ın temellerini öğrenebilir ve konu konu ilerleyebilirsiniz.

bilgeis.net/tr/dersler

ODTÜ bu sitede herkese 100 konu başlığı içeren ücretsiz eğitimler sunuyor. Bu eğitimler arasında Web Tasarım, Programlamanın Temelleri, Python, Mobil Programlama Dilleri gibi önemli konular yer almakta. ODTÜ ayrıcalığından faydalanın.

kodlamayap.com

Arduino, Mblock Yazılımı ve Temel Elektronik gibi eğitimleri içeren, robotik kodlamaya ilk adımı atabileceğiniz bir site.

toprakhatti.com

Özellikle Temel Elektronik ve Arduino gibi Robotik Kodlama için gerekli tüm eğitim altyapısını ve teknoloji ile ilgili temel bilgileri bulabileceğiniz ve devreler tasarlayabileceğiniz komple bir site.

diyot.net

Elektronik eğitiminin ağırlıkta olduğu, yeni teknolojilerin yer aldığı bir site. İçinde ders kitaplarının da olduğu kesinlikle tavsiye edilen bir platform.

mobilhanem.com

Aklınıza gelen tüm yazılım teknolojileri hakkında başlıklar bulabileceğiniz, konu konu, makale makale ilerleyebileceğiniz müthiş bir platform.

gelecegiyazanlar.turkcell.com.tr

Gerçekten harika bir hizmet. Android, Ardunio, Oyun Geliştirme, Mobil Programlama, C#, Html, Css, JavaScript ve daha fazlası burada. Soru-cevap bölümü ve ayrıca bir blog sayfası da mevcut.

tr.khanacademy.org

Khanacademy’de sadece bilişim eğitimi yok. Matematik, fen bilimleri, uzay bilimleri ile birlikte Ekonomi ile ilgili birçok eğitim sizi bekliyor.

Yasal Uyarı: Bu sitede yayınlanan her türlü ses, görüntü, yazı içeren bilgi ve belge, ticari marka ve her tür fikri mülkiyet hakkı , ilgili markalara aittir, yalnızca sahipleri tarafından ve sahiplerinin izni ile kullanılmaktadır ve telif hakları kapsamındadır. ©